Strona główna Markizy i żagle słoneczne

Markizy i żagle słoneczne

przez rolety

Wybierz rodzaj markiz, lub przejdź do artykułu poniżej

Markizy na balkon i taras

Markiza tarasowa, czy balkonowa to oryginalny i wyjątkowo skuteczny sposób na zapewnienie cienia na balkonie. Dzięki nim nawet niezwykle upalne dni mogą stać się idealnym czasem spędzonym na świeżym powietrzu z rodziną, czy znajomymi. Markizy zewnętrze gwarantują chłodzenie na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Zainstalowanie wysuwanej markizy nad balkonem lub patio zapewni cenny cień i ochroni cię nawet przed 98% szkodliwych promieni UV. Zmniejszenie bezpośredniego światła słonecznego dzięki markizie może obniżyć temperaturę na pokładzie lub patio o nawet o kilkanaście stopni. To samo dzieje się z wnętrzem mieszkania. Rozwinięta markiza balkonowa i tarasowa pozwala na zmniejszenie stopnia nagrzewania się pomieszczeń. Markiza balkonowa to rozwiązanie bardzo skuteczne i praktyczne, oczywiście, jeśli planujemy spędzanie czasu na balkonie czy tarasie. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie dostępnych na rynku markiz tarasowych i balkonowych.

Markizy tarasowe

Źródło: stobag.com

Jeżeli jesteś szczęśliwym użytkownikiem patio czy tarasu i chcesz użytkować je przez cały rok, markiza tarasowa może okazać się idealnym rozwiązaniem, by ci to umożliwić. Instalacja markizy tarasowej to doskonałe rozwiązanie na zwiększenie funkcjonalności i użyteczności tarasów. Markizy tarasowe oferują wiele korzyści zarówno właścicielom domów, a nawet właścicielom firm. Markiza na taras czy markiza ogrodowa może zapewniać nam cień, stwarzając przyjemne środowisko do jego użytkowania. Jeśli jesteś właścicielem patio, wybierz markizę, która pasuje do kolorów domu. Dzięki temu nie tylko zwiększysz atrakcyjność swojej nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej, ale także ochronisz siebie i swoje wyposażenie przed uszkodzeniami słonecznymi i opadami. Jeśli twój dom jest ustawiony w taki sposób, że światło słoneczne pada wyłącznie z jednej strony, bardzo dobrym rozwiązaniem może być także zastosowana markiza balkonowa rozporowa czy markiza boczna na taras. Wykonana z dobrych jakościowo materiałów markiza tarasowa, będzie długo zachowywać swoje właściwości i pozwoli ci w pełni cieszyć się z użyteczności tarasu i patio.

Markizy balkonowe

Źródło: rocheawnings.com

Markiza na balkon to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się nawet w mieszkaniach zlokalizowanych w blokach. Dzięki zastosowaniu markizy balkonowej możemy w końcu pozwolić sobie wypocząć na balkonie po ciężkiej pracy. Brak posiadania markizy może stwarzać ryzyko, że światło słoneczne zmusi nas do zmiany planów. Zbyt wysoka temperatura, zbyt mały stopień zacienienia balkonu nie tylko nie pozwala cieszyć się świeżym powietrzem na balkonie, ale także stwarza dodatkowe zagrożenie odnośnie do nadmiaru promieniowania UV. Markiza na balkon w bloku, czy domu nie tylko zapewni nam odpowiednią ilość cienia, ale też uatrakcyjni nasz balkon. Zastosowana markiza pionowa lub markiza boczna pozwala na kontrolowanie stopnia padania światła słonecznego. Według ekspertów markizy dodatkowo znacząco wpływają na koszty energii chłodzenia w twoim domu. Zasłona zapewniana przez markizę zmniejsza stopień nagrzewania się nieruchomości. Tym samym zużyjesz mniej energii do chłodzenia domu w upalne dni.

Markizy boczne na balkon, taras i do ogrodu

Źródło: rocheawnings.com

Markiza tarasowa boczna jest nieco mniejszą wersją markiz tarasowych. Markiza boczna znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim na tych tarasach i balkonach, gdzie światło pada z jednego określonego kierunku i można jasno określić przestrzeń, którą należy zacienić. To w zasadzie zasadnicza i jedyna różnica. Takie markizy bardzo często okazują się wystarczające, by zacienić znaczącą i wystarczającą część balkonu, czy tarasu, aby można było korzystać z tych powierzchni z przyjemnością. Markizy boczne bardzo często znajdują zastosowanie również w ogrodach. Dzięki nim można wydzielić sobie prywatny sektor, aby spokojnie i w cieniu spędzić czas w upalne dni, popijając chłodny kompot lub pałaszując znakomite lody.

Żagle przeciwsłoneczne

Źródło: shadesailblinds.com

Żagiel tarasowy i przeciwsłoneczny może całkowicie przekształcić przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną i poprawić wygląd twojego domu, czy ogrodu. Istnieje wiele korzyści, jakie daję nam żagiel tarasowy zwijany, niezależnie od tego, czy jest to obiekt komercyjny, czy mieszkaniowy. Żagle zewnętrzne i wewnętrzne pomogą w filtrowaniu szkodliwych promieni UV. Żagle są wykonane na bazie starannie dobranych materiałów, które mają doskonałą wytrzymałość. Zasłony parków, patio przyciągają uwagę ze względu na przyjazne otoczenie, kiedy na zewnątrz panują upały. Dlatego żagle używane są przez wielu restauratorów i właścicieli knajp i lokali gastronomicznych. Odpowiednia aranżacja żagli przeciwsłonecznych w ogrodzie, czy większych pomieszczeniach przed domem pozwala na stworzenie niezwykle nowoczesnego i atrakcyjnego miejsca do przebywania w upalne i słoneczne dni.